Ana Sayfa / Faaliyetlerimiz / Organizasyonlar

Organizasyonlar

İİT 1. Su Konseyi Toplantısı

15-16 Kasım 2017

Türkiye Su Enstitüsü (SUEN) tarafından düzenlenen toplantıya 11 Konsey üyesi ülkeler ve gözlemci kuruluşlardan 100’e yakın üst düzey temsilci katılım sağladı. Toplantı neticesinde İslam coğrafyasındaki su meselelerinin çözümü için Uygulama Planı kabul edildi.

Daha Fazla

danilo_turk

4. İstanbul Uluslararası Su Forumu

10-11 Mayıs 2017

Forum “Su ve Barış” ana teması altında mülteciler konusuna odaklandı. Forum’da kentsel su yönetimleri, finansman mekanizmaları, su ile ilgili yardım eylemleri, hukuki konular ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin uygulanması tartışıldı.

Daha Fazla

ICMW-4

İİT Üçüncü Sudan Sorumlu Bakanlar Konferansı

17-19 Mayıs 2016, İstanbul

SUEN tarafından İİT ve ilgili kuruluşlarla yakın işbirliği içinde organize edilen konferansta Türkiye’nin 2022 yılına kadar İİT Su Konseyi üyesi olmasına karar verildi.

Daha Fazla

 

OIC-Water-Vision_NFPsİİT Su Vizyonu Birinci Ulusal Odak Noktaları Toplantısı

3-5 Haziran 2015, İstanbul

Toplantıda 2012 yılında gerçekleştirilen Bakanlar Konferansı kararları gözden geçirildi, İİT Su Vizyonu Belgesi ile ilgili yapılmış olan çalışmalar açıklandı ve Su Vizyonu’nun uygulanmasına yönelik üye ülkelerin işbirliği yapabilecekleri konu başlıkları oluşturuldu.

Daha Fazla

3. İstanbul Uluslararası Su Forumu

3. İstanbul Uluslararası Su Forumu

27-29 Mayıs 2014

Forum’da “Su Güvenliği” ve “Suyun Hukuki Yönleri” ana temaları altında sekiz tematik oturum düzenlendi. “Su Güvenliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” ile “İstanbul Su Mutabakatı” konulu iki açılış oturumu gerçekleştirildi.

Daha Fazla

D-8 Su İşbirliği Toplantısı

D-8 Su İşbirliği Toplantısı 

21-22 Şubat 2013, İstanbul

Su konusunda D-8 ülkeleri arasında şimdiye kadar düzenlenen ilk toplantı özelliğinde olan toplantıda üye ülkelerin üst düzey hükümet yetkilileri arasında teknik toplantılar gerçekleştirildi.

Daha Fazla