Tematik Oturumlar

Panel 1: Barış İçin Su  

 

Moderatör: İlter Turan, Uluslararası Siyaset Bilimi Derneği (IPSA)

Panelistler:

Danilo Turk, Su ve Barış Küresel Üst Düzey Paneli, Slovenya

Therese Sjömander Magnusson, SIWI – UNESCO, İsveç

Hakkı Emre Yunt, Dışişleri Bakanlığı, Türkiye

Murad Jabay Bino, Su Kaynaklarının Geliştirilmesi ve Yönetimi İslam Ülkeleri Ağı (INWRDAM), Ürdün

Raportörler: Ayşe Aydın (SUEN), Burcu Çallı (SUEN), Ülfet Ünal (SUEN)

Panel 2: Su İle İlgili Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Sorunlu Zamanlarda ve Bölgelerde İzlenmesi ve Uygulanması

 

Moderatör: Aslıhan KERÇ, SUEN

Panelistler:

Birguy Lamizana, UNEP-GPA, Kenya

Stefan Uhlenbrook, BM Dünya Su Değerlendirme Programı (WWAP) – UNESCO, İtalya

Delphine Clavreul, OECD, Fransa

Sema Bayazıt, Kalkınma Bakanlığı, Türkiye

Cumali Kınacı, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Türkiye

Raportörler: Burcu Yazıcı (SUEN), Meltem Delibaş (SUEN)

Panel 3: Su İle İlgili İnsani Yardim Faaliyetleri: İyi Örnekler ve Hukuki Çerçeve

 

Moderatör: Doğan Altınbilek, WWC

Panelistler:

Akif Özkaldı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye

Ayhan Işık, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türkiye

Jean Lepague, Action Against Hunger (ACF), Fransa

Mara Tignino, Cenevre Su Merkezi Uluslararası Su Hukuku Platformu, İsviçre

Murray Burt, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), İsviçre

Raportörler: Aslı Bekdik (SUEN), Elif O. Öksüz (SUEN), Osman Tıkansak (SUEN)

Panel 4: Nüfus Baskısı Karşısında Kentsel Su Yönetimi

 

Moderatör: Hasan Z. Sarıkaya, Çevre ve Orman Bakanlığı Eski Müsteşarı

Panelistler:  

Blanca Jimenez-Cisneros, UNESCO, Fransa

Bert Diphoorn, Birleşmiş Milletler Su (UN Water), Hollanda

Olimpia Negru, Romanya Hükümeti Su ve Orman Bakanı Yardımcısı

Mutasem El-Fadel, Beyrut Amerikan Üniversitesi, Lübnan

İzzet Öztürk, İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye

Hüseyin Sönmezler, Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi, Türkiye

Raportörler: Çiğdem D. Kuş (SUEN), Fatma Turan (SUEN), Hatice T. Özer (SUEN), Mustafa Sarıkaya (SUEN)