Ana Sayfa / Duyurular / Erasmus Mundus Yeraltı Suyu ve Küresel Değişim Master Programı

Erasmus Mundus Yeraltı Suyu ve Küresel Değişim Master Programı

UNESCO-IHE Su Eğitimi Enstitüsü tarafından Dresden Teknik Üniversitesi ve Lizbon Üniversitesi ortaklığında “Yeraltı Suyu ve Küresel Değişim – Etkiler ve Adaptasyon” (GroundwatCH) Erasmus Mundus Master Programı düzenlenmektedir.

 

İki yıl süreli program Eylül 2017’de üçüncü kez başlatılacaktır. Öğrenciler çalışmalarına Lizbon, Portekiz’de başlayacak ve ardından Delft, Hollanda ve Dresden, Almanya’da devam edeceklerdir. Programdan mezun olanlar ortaklaşan üç enstitüden yüksek lisans derecesi alacaklardır.

 

Program hidrojeoloji, hidroloji ve iklim biliminin temel taşları üzerine inşa edilmiş özgün bir müfredat sunmaktadır. Söz konusu müfredat ile GroundwatCH, yükseköğretimde yeraltı suyu, yüzey suları, iklim ve küresel değişim arasındaki etkileşimleri anlama konusunda mevcut boşlukları ele almayı ve adaptasyonla uğraşırken bu etkileşimlerden nasıl yararlanabileceğimizi işlemeyi amaçlamaktadır.

 

Burs imkânı mevcuttur. AB ülkeleri, İngiltere ve Türkiye’den uygun akademik geçmişe sahip adayların 15 Ocak 2017’den önce başvurmaları gerekmektedir.

 

Program ve başvuru hakkında daha fazla bilgi için: http://www.groundwatermaster.eu